top of page

Kurucularımız
Hayati ve Hadiye Çakır

Kurucularımız Hayati ve Hadiye Çakır yaşadıkları toplumun sorunlarının farkında ve duyarlı olan, bunların çözümleri için cesaretle eyleme geçebilen, zamanının ötesinin ihtiyaçlarını görebilen vizyoner bakış açılarıyla, ülkemizde ve dünyada örnek oluşturacak inovatif girişimler başlattılar.

 

1993 yılında Bursa’da 40 yıllık eğitmenlik tecrübelerini aktardıkları, eğitime reform niteliğinde yenilikler getiren Çakır Okullarını kurdular. Halen Çakır Okullarında evrensel değerlere saygılı farklı dil ve kültürlerin hayatımıza kattığı değerin farkında olan, anlayış ve saygı yoluyla daha iyi ve daha huzurlu bir dünya yaratmak isteyen, sorgulayan, bilgili ve duyarlı gençler yetiştiriliyor.

Aynı duyarlılıkla tarım sektörünün gireceği zorluğu, üretim kapasitesinin sınırlılığını yıllar önce fark eden Çakır ailesi tarım üretimindeki artan zorluklara çözüm sunabilmek ve tarımın insanlara ve gezegene aldığından daha fazlasını verebilmesi için 2006 yılında uygun iklim koşulları, ulaşım, jeotermal enerji, genç ve nitelikli nüfus gibi faktörlerin kombinasyonunu sağlayan Bergama Dikili'de kapalı dikey tarım yöntemiyle tüm yıl boyunca hava koşullarından etkilenmeyen, pestisit içermeyen, tutarlı ve yüksek kaliteli, lezzetli ürünler sunabilen ilk tesislerini açtılar.

DSC00092.jpg

Misyonumuz

Tarımdaki en son teknolojik yenilikleri takip ederek, sürdürülebilir, doğal üretim şekliyle kaynakları koruyarak, doğaya ve insan sağlığına zarar vermeden, kalıntısız, hormonsuz ve birinci kalite topraksız tarım ürünleri üretmek.

Vizyonumuz

Daha temiz, daha sağlıklı ve daha sürdürülebilir bir geleceğe ulaşmak ve tarımın çevreye aldığından daha fazlasını verebilmesi için tarımsal faaliyette teknolojik yenilikleri takip ederek ve inovatif çiftçilik yöntemleri ile üretim yaparak, yarının çocuklarına yüksek kaliteli, tamamen temiz doğal ürünler yetiştirmeye yardımcı olmak.

Untitled_1.7.1.jpg

Kalite Politikamız

Üretim faaliyetilerimizi, şirketimizin misyonu ve vizyonu doğrultusunda, tüm iş ortaklarımızca benimsenen kalite yönetim anlayışıyla, etik değerlere ve hukuki ilkelere bağlı kalarak, insan odaklı yenilikçi ve sürekli gelişime açık bir bakış açısıyla gerçekleştiriyoruz.

Vegevital Sera Tesisleri, teknolojik gelişmeler ışığında, dünya standartlarında üretim yapan, kalite, çevre ve insan sağlığından ödün vermeyen, yönetim ve kalite sistemlerini bu doğrultuda oluşturup gerçek anlamda uygulayan bir kuruluş olma ilkesiyle;

 

İnsan ve çevre sağlığını ve sürdürülebilirliğini merkeze alan, kalite odaklı çalışan

 

Tarımsal alanda araştırma ve geliştirmenin önemini bilen ve sürekli teknolojik gelişmeleri takip eden, uygulayan

 

İyi üretimin iyi ellerden çıktığını bilen, bunun için ekibinin çalışma koşullarına ve eğitimine dikkat ve önem veren

Yasa ve mevzuatları takip eden, uygulayan, izlenebilirlik sistemi ile hammadde ve ara girdi tedariğinden son tüketiciye ulaşana kadar tüm aşamaların belirleyip gıda güvenliği açısından uygunluğunu denetleyen

pestisit kalıntısız, hormonsuz,

temiz üretim yapan

sektöründe lider bir marka olarak ilerlemektedir.

bottom of page