Üretim Tekniği

Ürünlerimiz topraksız tarım tekniği ile üretilmektedir. Topraksız tarım, bitkinin ihtiyaç duyduğu besin elementlerinin sıvı ile verilmesidir. Toprağa gerek duyulmayan bu yöntem sayesinde daha kaliteli, daha uzun ömürlü ürünler elde etmekteyiz.

Geleneksel sera ürünleri üretiminde hastalıkla mücadele için kullanılan ilaçlar ve besleme için kullanılan gübreler toprakta kalıntı bırakarak insan ve çevre sağlığı açısından potansiyel tehlike oluşturur. Bu noktada topraksız üretim tekniğinin çevre dostu bir metod olduğu daha iyi anlaşılmaktadır.

Sulama ve gübreleme işlemini damlama sulama sistemi ile birarada yapmamıza olanak sağlayan otomasyon sistemi Hollanda menşeili Hoogendorn tarafından gerçekleştirilmiştir.

Üretim sezonu boyunca karşılaştığımız hastalık ve zararlılara karşı mücadelede kültürel önlemleri, biyoteknik ve biyolojik savaşı her zaman ilk çözüm yolu olarak uygulamaktayız. Seralarımızda en son çare olarak kimyasal mücadeleye başvurulmaktadır. Kullandığımız kimyasalların tamamı domatese T.C.Tarım bakanlığı tarafından ruhsatlı olup, büyük bir kısmı organik tarımda da kullanılan ürünleridir.

Tesisimizde ayrıca sterilizasyon amacıyla kullanılan ozon jeneratörü ve bitkinin verimini, ürünün kalitesini artırmada önemli rol oynayan CO2 gübreleme sistemi mevcuttur.Vegevital Sera Tesisleri Dikili-İzmir Yolu 14. Km Perlit Fab. Karşısı Kaynarca Mevkii Bergama / İzmir | +90.232.641 83 10
info@vegevital.com | Ana Sayfa | Gizlilik Politikası | İletişim
Tasarım & Uygulama : RF